top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

DRSF, FTI alacakları için yapılması gerekenleri açıkladı

Almanya Seyahat Sigortası Fonu (DRSF), FTI iflası ve otel alacakları ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada otellerin FTI’ın iflası sonrasında işlemleri hızlandırmak için yapılması gerekenleri anlatıldı.


Almanya Seyahat Sigortası Fonu (DRSF), yaptığı açıklama aynen şöyle:

DRSF FTI iflası ve otel alacakları ile ilgili açıklama revize edilerek işlevi hızlandırmak amacı ile aşağıdaki şekli ile başvuru yapılması gerekiyor…

 

Hizmet sağlayıcılar için geri ödeme:

 

Bir otel FTI paket tatil misafirlerini ağırlamış ve FTI ile sözleşmeye bağlanan konaklama için henüz ödeme yapılmamışsa, teminat onayı (masrafların üstlenildiğine dair beyan) koşullarının geçerli olması kaydıyla, ödenmemiş tutar DRSF'den talep edilebilir.

 

DRSF, Haziran ayında hizmet sağlayıcılar için geri ödeme başvurularını kaydetmek için kullanılacak dijital bir geri ödeme formu sağlayacaktır. Dijital olarak kaydedilen başvurular aracılığıyla işleme öncelik verilecek ve işlem süreleri kısalacaktır. DRSF, formun doldurulmasıyla ilgili iletişimi aşağıdaki web sitesinde sağlayacaktır:

 

Deutscher Reisesicherungsfonds GmbH (drsf.reise)

 

Fatura invoice_FTI@drsf.reise adresi üzerinden de gönderilebilir. Ancak, bu posta kutusu üzerinden gelen faturaların işlenmesi, manuel işlem gerekliliği nedeniyle daha uzun sürebileceğinden, faturayı e-posta ile göndermekten kaçınmanızı öneririz.

 

Geri ödeme başvurunuzun kapsamlı bir koordinasyona gerek kalmadan kontrol edilebilmesini sağlamak için, başvurunuzu gönderirken lütfen aşağıdaki belge ve bilgileri sağlayın:

 

- Rezervasyon numarası

 

- Rezervasyonu yapan kişinin adı- Yolcuların isimleri (varsa)

 

- Rezervasyon başına yolcu sayısı

 

- Seyahat sağlayıcısının adı (FTI/BigXtra)- Hizmet süresi (lütfen dikkat: yalnızca 03/06/2024 (FTI) veya 05/06/2024 (BigXtra) tarihinden itibaren verilen hizmetler geri ödeme için uygundur)- Hizmet türüne ve faturalama para birimine göre ayrılmış olarak, rezerve edilen hizmetler için hizmet sağlayıcılar ile FTI veya BigXtra arasında kararlaştırılan satın alma fiyatı

 

- Hizmet türü başına FTI tarafından hizmet sağlayıcıya halihazırda ödenen tutar- Alacaklı ve tam banka bilgileri (banka adı, SWIFT kodu, IBAN veya hesap numarası).

 

Not:

 

İflas 3.6.2024 tarihinden itibaren tescil edilmiştir. Bu tarihten itibaren otelcilere DRSF tarafından FTI paket tatil misafirlerinin masrafları için geri ödeme yapılacaktır. Otelciler bu tarihten önce her şeyi iflas yöneticisine kaydettirmelidir.
 30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page