top of page
  • turizmisletmeyatir

Dr. Servet Terziler’den “Sağlık Turizmi Kalkınma Ajansı” çağrısı

Türk Sağlık Turizmi Derneği (TÜSATDER) Başkanı Dr. Servet Terziler, katma değerli sağlık turistini getirmek adına devlet destekli düzenli ve sürekli eğitimlerin yapılması gerektiğini belirterek, TGA gibi sağlık turizmi alanında da bir ajans kurulması gerektiğini ifade etti. Türkiye turizm sektöründe 60 milyon dolarlık gelir hedefine koşarken, sağlık turizmi de son yılların yükselen segmentlerinden biri oldu.

 

“Sağlık turizmi yüzyılı olması vizyonuyla çalışalım”


Bu yıl 4.5 – 5 milyar dolarlık gelir beklenen sağlık turizminin daha da geliştirilmesi için markalaşma atağı gerektiğini söyleyen Türk Sağlık Turizmi Derneği (TÜSATDER) Başkanı Dr. Servet Terziler, “Türkiye Yüzyılı”nda Türkiye’nin “sağlık turizmi yüzyılı” olması vizyonuyla çalışalım” dedi.

 

Terziler, bu hedef doğrultusunda Turizm Geliştirme Ajansı (TGA) benzeri bir yapı ile “Sağlık Turizmi Kalkınma Ajansı” kurulması gerektiğini söyledi.

 

Dünya Gazetesi’nden Nurdoğan Arslan Ergün’ün haberine göre Terziler, katma değerli sağlık turistini getirmek adına devlet destekli düzenli ve sürekli eğitimlerin yapılması gerektiğine dikkat çekti.

 

Dünya sağlık turizminin yükselen yıldızı Türkiye’nin geçen yıl 6 Şubat depremlerine kadar yükselişini devam ettirdiğini vurgulayan Terziler, deprem, Mayıs seçimleri ve İsrail’in Gazze’ye saldırısı sonrası sağlık turizmi ekonomisinin yüzde 30 daraldığının bilgisini paylaştı.

 

Terziler, Türkiye sağlık turizmine diğer bir darbenin ise Türk markalarının yurt dışında şube ve klinikler açmaya başlamasıyla oluşacağını vurguladı. Bunun Türkiye’ye gelinmesi yönündeki rüzgâra bir engel olabileceğini belirtti.

 

Terziler, “Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya “Turizm Yüzyılı” projesi kapsamında mücadelesini veriyor. Daha nitelikli ve 12 aya yayılan bir turizm ülkemiz için çok önemli hamleler” diye konuştu.

10 görüntüleme0 yorum

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page