top of page
  • turizmisletmeyatir

Cumhur Güven Taşbaşı’na yeni görev

Cumhur Güven Taşbaşı, Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Turizm Araştırma ve Strateji Platformu'nun koordinatörü oldu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Turizm Araştırma ve Strateji Platformu'nun kurulduğunu açıkladı. Muğla’nın turizmle ilgili problemleri ve avantajlarının konuşulacağı platformda, birçok sektörden temsilciler de yer alacak.

 

Muğla Gazetesi’nden Beriltan Yücel’nin haberine göre platformun koordinatörlüğünü Cumhur Güven Taşbaşı yürütecek, Başkanlığını ise Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras yapacak.

 

Başkanlık Makamında yapılan basın toplantısında Aras, Muğla Turizm Araştırma ve Strateji Platformuna ilişkin şu açıklamayı yaptı:

 

“Muğla’mızın turizmle ilgili problemlerini ve avantajlarını konuşuyoruz. Bizler göreve geldikten itibaren çalışmalarımıza başlamıştık ve bu çalışmalar doğrultusunda Muğla’da bir turizm platformu kurmayı planladık. Turizm platformu İstanbul Büyükşehir Belediyesinde de hayata geçirilen bir projedir. Burada da bir turizm platformu oluşturacağız. Platform demişken sektör temsilcilerinden, oda temsilcilerinde turizm profesörlerinden STK’lardan oluşacak.

 

Bir danışma kolu olarak da tabii ki görev yapacak, aynı zamanda orada tespit edilen bütün hususlar yine yerel yönetimi ilgilendiriyorsa yerel yönetimi eğer merkezi hükümeti ilgilendiriyorsa merkezi hükümeti ve ilgili bütün inisiyatifleri yine harekete geçirecek şekilde görev yapacak bir platform olacak. Platformun koordinatörlüğünü Cumhur Güven Taşbaşı yürütecek ben de platformunun doğal olarak başkanlığını yapacağım.

 

Bunun için biz bu platformumuzda Muğla’nın turizmine katkı yapacak bütün paydaşları aramızda görmek istiyoruz ve ben Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğini Bölge Başkanlarına da ziyaret için çok çok teşekkür ediyorum. Kaybedecek zamanımız yok. Bir an önce çalışmaya başlamamız lazım. Bunun içinde dediğim gibi çok yakın zamanda platformunuzu oluşturacağız, paydaşlarımızı belirleyeceğiz ve harekete geçeceğiz."

 

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page