top of page
  • turizmisletmeyatir

CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bahattin Yücel mi?

Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer, CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, turizm eski bakanı Bahattin Yücel’e teklifte bulunacağını iddia etti.Yerel seçim öncesi partilerde adaylık için kulisler hareketlendi. Hürriyet gazetesinin köşe yazarlarından Yalçın Bayer, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için turizmin eski bakanlarından Bahattin Yücel’in ismini dillendirdi.

 

Bayer dünkü yazısında konuyla ilgili şunları yazdı: “Bize ‘fısıldanan’ isim Bahattin Yücel... Yerellik ilgisi, uluslararası ilişkiler, sektör içinden gelmiş olması, siyasi geçmişinde gösterdiği performansla, örneğin casinolara karşı takındığı tutumla ‘ilk akla gelmesi gereken kişi bu’ dedik biz.”

 

“CHP teklifte bulunacak iddiası”

CHP yönetiminin Bahattin Yücel’e teklifte bulunacağı yönünde duyumlar aldığını açıklayan Bayer, yazısında “Kendisine CHP’den bir heyetin giderek teklifte bulunacağı konuşuluyor” ifadelerini kullandı.

 

“Panellere katıldı; kolundan tutun ve konuşun”

Bahattin Yücel’in CHP ve turizm için çabalarından bahseden Bayer, şöyle devam etti: “Kendisi de hiç beklentisi olmaksızın, Antalya, İstanbul, Marmaris, Bodrum gibi turizmin öne çıkan bölgelerinde panellere katılarak belediye başkanlarına ‘fahri danışmanlık’ yaparak duyduğu sorumluluğu yerine getirmeye çalıştı. Fakat bu isim belediye başkanı olarak akla gelmedi. Bahattin Yücel’i kolundan tutun ve konuşun...”

 

"Bürokrat Mahir Polat"

Bayer, yazısında CHP İstanbul Fatih Belediyesi için adaylığı açıklanan Mahir Polat'a da "bürokrat" etiketini yapıştırmayı ihmal etmedi. "Fatih, bürokrat Mahir Polat’ın ismine teslim edilmek isteniyor" diye yazan Bayer, bu durumun CHP örgütlerinde rahatsızlık yarattığı iddiasında bulundu. İBB genel sekreter yardımcılığı görevinde bulunan Mahir Polat, İBB Miras Projesi kapsamında çok sayıda tarihi yapıyı turizme kazandırmasıyla tanınıyor.

 

CHP’li kaynaklar: “Fısıltı operasyonu”

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz CHP Genel Merkezi’ne yakın kaynaklar ise Yalçın Bayer’in iddialarıyla “tebessüme” vesile olduğunu belirterek, yazının çok eski tarihlerde medyada uygulanan “isim fısıldama” operasyonu olduğunu belirterek, “Böyle bir ihtimalin söz konusu dahi olamayacağını” söylediler.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page