top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Bu yıl düzenlenecek fuar sayısı belli oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) fuar takvimine göre, Fuarların çoğunluğu şubat, mayıs, ekim ve kasım aylarında yapılacak.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) fuar takvimine göre bu yıl 348 fuar gerçekleştirilecek. Fuarların çoğunluğu şubat, mayıs, ekim ve kasım aylarında yapılacak.

Takvime göre, bu yıl düzenlenecek fuarların 246'sının ulusal, 102'sinin uluslararası olması planlanıyor. Fuarların 195'i İstanbul'da, 34'ü İzmir'de, 20'si Antalya'da, 15'i Ankara'da düzenlenecek. Diğer fuarlar Anadolu'nun çeşitli illerinde yapılacak.

 

"Türkiye, fuarcılık sektöründe büyük "

Deutsche Messe AG Hannover Messe Global Direktörü Basilios Triantafillos, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, Türkiye pazarının pek çok uluslararası şirket için de önemli olduğunu belirterek, Türkiye'nin fuarcılık sektöründe de Asya ve Orta Doğu arasında önemli bir bağlantı köprüsü olarak önemine dikkati çekti.

 

Dünyada 5 bin fuar yapılıyor

Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği Başkanı İlhan Ersözlü de dünyada her yıl ortalama 5 bin civarında fuar düzenlendiğini belirterek, küresel salgının (Pandemi) fuarcılık sektöründe çeşitli değişikliklere neden olduğunu, birçok büyük etkinlik ve fuarın iptal edildiğini veya ertelendiğini belirtti.

Ersözlü, son birkaç yılda Çin'deki lojistik krizi, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başlaması, Avrupa Birliği ülkelerinin vize kısıtlamaları gibi çeşitli olumsuz gelişmelerin yaşandığını anımsattı MENA bölgesinde yer alan ülkeler ve ardından Asya Pasifik ülkeleri fuarcılıkta hızlı bir şekilde toparlandı" dedi.

24 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page