top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

BLS iDATA’yı satın alıyor

Dünyanın önde gelen vize hizmetleri sağlayıcısı BLS International Services Türk iDATA’yı satın almak için 50 milyon euroya anlaştı.


Dünyanın önde gelen vize hizmetleri sağlayıcısı BLS International Services, Türkiye pazarında önemli bir hamle yaptı. Hindistan merkezli global vize devi, Türkiye’nin vize ve konsolosluk hizmetlerinde lider şirketlerinden iData Danışmanlık ve Hizmet Dış Ticaret Anonim Şirketi’ni bünyesine katmak için 50 milyon Euro değerinde bir anlaşma imzaladı.


Patronlar Dünyası’nın haberine göre, iDATA, Türkiye’nin vize hizmetleri alanında öncü ve tecrübeli bir aktörü olarak biliniyor. Şirket, 15’ten fazla ülkede 37 Vize Başvuru Merkezi (VAC) ile hükümetlere kapsamlı vize başvuruları ve konsolosluk hizmetleri sunuyor. Özellikle Almanya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerdeki diplomatik misyonlara verdiği hizmetlerle tanınan iDATA, İtalya Diplomatik Misyonu’na 2006 yılından bu yana ve Alman Hükümeti’ne 2012 yılından bu yana belirli bölgelerde hizmet sağlamanın ayrıcalığını taşıyor.


2022 yılında denetlenen konsolide mali tablolarına göre 19.9 milyon Euro gelir ve 10.4 milyon Euro FAVÖK (Fayda Artışı Öncesi Vergi Karı) elde eden iDATA, BLS International Services’ın genişleyen global portföyüne stratejik bir katkı sunacak. Bu satın alma ile BLS, Türkiye pazarında güçlü bir varlık göstererek, global hizmet ağını daha da genişletmeyi hedefliyor.

iDATA, yetkilileri anlaşmayı doğrularken bahsi geçen satın alma tutarının doğru olmadığı belirttiler.

39 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page