top of page
  • turizmisletmeyatir

Büyük Çankaya Oteli’nin yeni sahibi belli oldu

Yapımına 1984 yılında başlanan ve 40 yıldır tamamlanamayan Ahmet Hattat'a ait, Büyük Çankaya Oteli’nin yeni sahibi Beşiktaş’ın eski Başkanı Serdar Bilgili oldu.

Yapımına 1984 yılında başlanan ve Ankara'nın göbeği Çankaya'da en lüks yapılar arasına giren otel inşaatı, aradan geçen 40 yılda tamamlanamadı. Yılan hikayesine dönen otel inşaatı için Ahmet Hattat, kendi öz kaynaklarından 150 Milyon Dolar harcama yapmıştı.

 

Otelin standartlarını yükseltmek için Alman bankasından 35 Milyon Dolar kredi alınmış ve kredinin geri ödemesi yapılamayınca otel, bankanın himayesine geçmişti. Halk TV'de yer alan habere göre, aradan geçen yıllarda otelin sahipliğini geri alan Ahmet Hattat, tam 40 yıldır bitiremediği otel projesini sattı.

 

560 oda, bin kişilik balo salonu, 7 ayrı toplantı salonu, spor salonları, açık ve kapalı yüzme havuzları, bin 200 araç kapasiteli otoparkı bulunan ultra lüks otel, Beşiktaş’ın eski Başkanı Serdar Bilgili'ye satıldı.

 

OTEL İNŞAATININ YÜZDE 90'I BİTMİŞ DURUMDA 

Ahmet Hattat, satışa ilişkin yaptığı açıklamada Serdar Bilgili tarafından kendilerine sunulan projeye inandıklarını belirterek, otelin inşaat kısmının yüzde 90'ının üzerinde tamamlandığını belirtti.

 

Bitterlive’den Levent Çelikay, satışla ilgili otelin ilk sahibi olan Ahmet Hattat’ın 3 çocuğundan biri olan ve Paris’te yaşayan Füsun Hattat ile görüştü. Füsun Hattat, otelin babasının 4’üncü çocuğu gibi olduğunu ifade ederek satışı doğruladı.

 

Hattat ailesi olarak bundan sonraki süreçte muhataplarının Aareal Bank olduğunu ifade eden Füsun Hanım, otelin yeni sahibi Serdar Bilgili’nin güzel bir proje yapacağına inandığı söyleyerek, inşaatın geleceğiyle ilgili herhangi bir bilgisinin olmadığını dile getirdi.


96 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

टिप्पणियां


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page