top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Avrupa Parlamentosu, Ermenistan’a vize serbestisini ele alacak

Avrupa Parlamentosu, Ermenistan’a vize serbestisini ele alacak. Ermenistan için vizesiz seyahat planının gündeme alınacağı belirtildi.


Avrupa Parlamentosu önümüzdeki hafta Ermenistan ile vize serbestisine ilişkin bir teklifi görüşecek.

 

Açıklama, Avrupa Parlamentosu’nun Alman üyesi Viola von Cramon-Taubadel’dan geldi.

 

Agos Gazetesi’nin Ermenistan Kamu Radyosu’ndan aktardığı habere göre; Taubadel, “Önümüzdeki hafta için bir kararı genel kurul oturumuna sunuyoruz, gerçek bir vize eylem planı için baskı yapıyoruz. Ermeni nüfusun memnuniyetle karşılanmasını sağlamak için Ermenistan ile diğer kurumsal bağları güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

Alman parlamenter şöyle devam etti: “Ermenistan’ın bir noktada Avrupa Birliği’nin bir parçası olmasını gerçekten istiyoruz. Şimdi en azından bir vize eylem planı veya serbestleştirme eylem planıyla gelirsek, bu hem halk açısından hem de ticaret ve pazarlarımızın serbestleştirilmesi açısından somut bir şeydir.”

 

Viola von Cramon-Taubadel, Ermenistanlı diplomatların bazı AB üyesi ülkelerle bu konuda çalışmalar yapması gerektiğini çünkü bazı üye ülkelerin Ermenistan’a vize serbestisi konusunda endişeleri olduğunu söyledi. Ancak parlamenter bu konuda detay vermedi.


14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page