top of page
  • turizmisletmeyatir

ATOR açıkladı: Türkiye rezervasyonları yüzde 60 arttı

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)’un açıklamasına göre, Şubat 2024 itibariyle Türkiye’ye dönük rezervasyonlarda geçen yıla kıyasla yüzde 60 artış kaydedildi.Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yapılan açıklamada, “2024 yazına yönelik Türkiye turları için erken rezervasyonlar bu yıl geçen yıla göre daha iyi gidiyor. Son verilere göre tur operatörleri, Türkiye'ye yaz turları, Şubat 2023'ün başına göre ortalama yüzde 60 daha fazla sattı" denildi.

 

Tur operatörleri, bu yıl Türkiye'deki erken rezervasyon hacminde önemli bir artış olduğunu belirtirken, bunda esas olarak kalkış coğrafyasının genişlemesi ve promosyonların daha erken başlamasının etkili olduğu ifade ediliyor.

 

ATOR açıklamasında, Türkiye'de yaz ayları için ruble cinsinden fiyatların genel olarak geçen yıla göre arttığı, ancak bu artışın eurodaki artıştan daha az olduğu; pek çok Türk otel işletmecisinin bu yıl Rus operatörler için Euro cinsinden fiyatları düşürdükleri de belirtiliyor. Mart ayı sonuna kadar tüm operatörlerin Türkiye'ye uçuş programlarım oluşturmaları bekleniyor.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page