top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Antalya’ya gelen turist sayısı 15 milyonu geçti

Antalya Valisi Hulusi Şahin kente gelen turist sayısıyla ilgili yaptığı açıklamada Antalya’ya gelen turist sayısının 15 milyon 200 bin olduğunu söyledi.


Antalya Valisi Hulusi Şahin, kente gelen turist sayısıyla ilgili bilgiler verdi. Vali Şahin, verilerin mutluluk verici düzeyde olduğunu belirterek, “15 milyon 200 bini geçtik. Bu sayı Antalya Havalimanı verilerine göre bir sayıdır, bunu üzerine diğerlerini de eklemek lazım” dedi.


Antalya Valisi Hulusi Şahin, açıklamalarda bulundu. Turizm kentinin 2023 yılı 16 milyonluk turist hedefini değerlendiren Vali Şahin, verilerin mutluluk verici düzeyde olduğunu belirterek, 15 milyon 200 bini geçtik. Bu sayı Antalya Havalimanı verilerine göre bir sayıdır. Bunun üzerine diğerlerini de eklemek lazım. 2019 yılı verilerini yüzde 5 oranında geçtik. Gelirler açısından da çok iyi durumdayız. Çok hızlı bir düzelme bu. Turizm pastasında da 9'dan 4'üncü sıraya yükseldik. Diğer ülkelerde bu kadar hızlı bir düzelme olmadı dedi.

 

Polonyalı, Alman ve İngiliz turistte ciddi artış var

Pandemi döneminde sağlıklı turizm tecrübesinin faydasını bu yıllarda daha rahat görebildiklerini kaydeden Vali Şahin, Antalya'ya en çok hangi ülkelerden turist geldiğini de açıkladı. Turizm sektörünün 'lokomotif millet' olarak tanımladığı Rusların ilk sırada yer aldığını belirten Şahin, Turizm misafirlerimiz daha da çeşitlendi. Rusya- Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle o alandaki daralma bizi başka pazarlara yönlendirdi. Sonuç olarak da çok sayıda Polonyalı, Alman, İngiliz turistte ciddi artış var. Rusya ve Ukrayna'da yine var. Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra Kazakistan başta olmak üzere Türki Cumhuriyetlerden de çok sayıda turist geldi diye konuştu.


10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page