top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Antalya Havalimanı’nda izdiham

Bugün oynanacak Türkiye - Çekya maçını izlemek için Almanya'ya gitmek üzere Antalya Dış Hatlar Terminali'ne gelen bir yolcu, yaşanan izdihamı cep telefonu ile kameraya çekti. Videoda, pasaport kontrol noktasında uzun kuyruk oluştuğu görülüyor.

Bugün oynanacak olan Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın Çekya ile yapacağı maçı canlı izlemek için Almanya’ya giden bir vatandaşın Antalya Havalimanı’nda karşılaştığı uzun kuyruk dikkat çekti. Pasaport kontrol noktasında saatlerce bekleyen binlerce yolcu yaşadıkları bu duruma tepki gösterirken yaşanan izdiham ise cep telefonu kameralarına yansıdı.

 

ANTALYA HAVALİMANI’NDA İZDİHAM

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin bitmesini ardından Türkiye’nin en yoğun 3’üncü, Avrupa’nın en yoğun 14’üncü havalimanı olan Antalya Havalimanı’nda yoğunluklar yaşanmaya devam ediyor. Yaz sezonun başlamasıyla beraber dış terminal 1 ve 2 ‘de uzun kuyruklar oluştu. Bugün saat 22.00’de oynanacak olan Türkiye Çekya karışılması için Almanya’ya gitmek isteyen bir yolcu ise sosyal medya üzerinden yaşadığı mağduriyeti dile getirdi.


MİLLİ MAÇ İÇİN ALMANYA’YA GİDENLER MAĞDUR OLDU

2008 yılından beri gruplardan çıkamayan ve son 16 turuna yükselmek için eline büyük bir fırsat geçen Türkiye A Milli futbol takımını canlı izlemek isteyen ve bu tarihi serüvenine şahit olmak için çabalayan bir taraftar sabah saatlerinde Antalya Havaliman'ına geldi. Havalimanına gelen taraftar uzun saatler boyunca süren pasaport kontrolü noktasında beklemek zorunda kaldı. Bunun sonucu mağduriyet yaşayan taraftar o anları cep telefonu kamerası ile kayda aldı. Metrelerce oluşan pasasport kuyruğu işte böyle görüntülendi.


UZUN KUYRUKLARIN SEBEBİ NEDİR?

Ulaştırma Memur-Sen Antalya Şube Başkanı Ramazan Çetin’in yaptığı açıklamalara göre terminalde yaşanan bu yoğunluğun yaz sezonunda beri devam ettiğini söyledi. Uçuş trafiğinin artması sonucu kapasite genişletme çalışmaları yapılan Antalya Havalimanı’nda inşaat çalışmalarında bu yoğunluğun nedenlerinden biri arasında yer alıyor. Başkan Çetin yoğunlukların özellikle hafta sonları ve Çarşamba günlerinin yaşandığını belirterek havalimanında oluşan bu kuyruğun yaz sezonu boyunca devam edeceğini söyledi.  AntalyaKörfezGazetesi)


7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page