top of page
  • turizmisletmeyatir

Alman gazete yazdı: Türkiye, en gözde tatil destinasyonu

Alman Gazetesi Die Welt turizmden beklentilerin yer aldığı bir analiz haber yayınladı. Haberde Türkiye, en gözde tatil ülkesi olarak gösterildi. Tatil sezonunun başlamasına birkaç aylık bir süre kaldı. Turistler tatil rotalarını belirlemeye başlarken, turistik tesisler de hazırlıklarını hızlandırdı. tgrthaber'in aktardığına göre, Almanya'nın önemli gazetelerinden Die Welt turizmden beklentilerin yer aldığı bir analiz haber yayınladı.

 

2024 turizm sezonundan beklenti büyük

 

Haberde görüşlerine başvurulan Alman Seyahat Birliği Başkanı Norbert Fiebig, bu yıl turizm gelirlerinde pandemi öncesine dönüleceğini söyledi. Fiebig'e göre bu yaz için yapılan satışlar, 2019 yılına göre daha şimdiden yüzde 11 daha fazla. Bu rakam 2023 yılı ile karşılaştırıldığında ise fark yüzde 30'u buluyor.

 

En gözde tatil ülkesi listesinde ilk sırada

 

Die Welt, dünyanın en gözde tatil ülkelerini de sıraladı. Listenin birinci sırasında da Türkiye yer aldı. Türkiye'yi sırasıyla Yunanistan, Mısır ve Portekiz izledi. Ünlü gazete makalesinde, "Almanya'nın en popüler paket tatil destinasyonları listesinde İspanya, bu yıl geleneksel liderliğini Türkiye'ye bıraktı. Ocak sonu rezervasyon rakamlarına göre Yunanistan, Mısır ve Portekiz onu takip ediyor" diye yazdı.

 

"Türkiye bir seyahat destinasyonu olarak uzun süredir düşük fiyatların yanı sıra iyi kaliteyi de temsil ediyor" diyen Fiebig, "Görünüşe göre müşteriler, kendi cüzdanları söz konusu olduğunda fiyata giderek daha fazla karar veriyor" diyor.

 

İngiliz medyası da popüler destinasyon olarak göstermişti

 

Geçen haftalarda İngiltere'de de benzer analizler yayınlanmıştı. Hem BBC hem de The Telegraph gazetesi, geçtiğimiz haftalarda yayınladıkları analizlerde bu yılın en popüler destinasyonunun Türkiye olacağını belirtmişti.

1 görüntüleme0 yorum

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page