top of page
  • turizmisletmeyatir

Alman dev otel grubu iflas başvurusunda bulundu

Dev otel grubu pazartesi günü yaptığı açıklamayla iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu.


Almanya'daki operasyonlarda yaşanan ekonomik zorluklar nedeniyle iflas başvurusunda bulunduğunu açıklayan Rostock merkezli Arcona Hotels Resorts, pazartesi akşamı konu hakkında yaptığı açıklamada amacın, şirketi bir bütün olarak korumak ve geleceğe yönelik olarak yeniden konumlandırmak olduğunu kaydetti.


Arcona Hotels Resorts isimli otel grubunun iflas başvurusundan etkilenen toplam yaklaşık 500 çalışanın maaşları, ocak ayı sonuna kadar iflas kaybı tazminatı ile güvence altına alınırken 2008 yılında kurulan şirket alınan kararın devam eden salgın sırasında alınan yatırım kararlarının ve şirketin hızlı büyümesinin öngörülemeyen dış etkenlerden etkilenmesinden kaynaklandığını bildirdi.


Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş, enerji arzındaki darboğazlar ve yüksek enflasyondan kaynaklı etkenlerden dolayı iflas başvurusu kararının alındığını belirten Arcona Hotels Resorts şirketi, misafirler arasında ortaya çıkan genel satın alma isteksizliğinin özellikle otel restoranlarındaki satışlarda da önemli kayıplara yol açtığını belirtti.


Özyönetim kapsamında iflas başvurusunda bulunma kararının aynı zamanda şirketteki işleri güvence altına almak ve yeni bir başlangıç için fırsatlar yaratmak amacıyla alındığını belirten şirket yönetiminin ayrıca bu adımın şirketin mali istikrarını yeniden sağlamak ve başarılı bir gelecek yaratmak için kesinlikle doğru ve gerekli olduğundan emin olduğunu kaydetti. (Turizm Haber Merkezi)

11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page