top of page
  • turizmisletmeyatir

Akfen 2 yılda 910 milyon dolarlık yatırım yapacak

Akfen 2 yılda 910 milyon dolarlık yatırım yapacak. Yurt içinde ve yurtdışında toplam 21 oteli bulunan Akfen Holding, İstanbul Tuzla ve Ankara Esenboğa’daki iki yeni otelin tamamlanmasıyla, 2024 yılında otel sayısı 23’e çıkacak. Bodrum Yalıkavak Villa Projesi ve Kıyıkışlacık Turizm Projeleri ise devam ediyor.

Türkiye'de 15, yurt dışında 6 otele sahip Akfen Holding'in Yönetim Kurulu Başkanvekili ve CEO’su Selim Akın 2024 ve 2025'te tamamlayacakları otel projeleri hakkında bilgiler verdi.

 

2 yılda 910 milyon dolarlık yatırım yapacak


Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili ve CEO’su Selim Akın, 2024 ve 2025 yıllarında yatırımlarına ara vermeden devam edeceklerini ve çeşitli alanlarda 910 milyon dolarlık yatırımı hayata geçireceklerini açıkladı.

 

Tuzla ve Esenboğa'daki yeni otel yatırımları 2024 ve 2025'te tamamlanacak


Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketinin otellerdeki kira geliri elde etme iş planını yeni sektör ve yatırımlarla çeşitlendirmek için bir yeniden yapılanma süreci içerisine girildiğini anlatan Akın, atılan bu adımlarla her alanda rekor artışlar aldıklarını söyledi.

 

“Bu şirketimizde sabit getirili projelere odaklanıp yıllık 50 milyon dolarlık kira geliri getirecek bir modeli hayata geçirmek istiyoruz” diyen Akın, “Bu kapsamda Akfen GYO olarak şu anda yapımına devam ettiğimiz Söğütlüçeşme Tren İstasyonu Viyadük Yapımı ve Çevre Düzenleme İşi projemizdeki alanı Türkiye’de ilk olacak bir konseptle yeme-içme merkezi haline dönüştüreceğiz.

 

Yine Akfen GYO çatısı altında Bodrum Yalıkavak Villa Projesi ve Kıyıkışlacık Turizm Projesi gibi yatırımlarımız devam ederken, İstanbul’da Tuzla ve Ankara’da da Esenboğa’daki yeni otel yatırımlarımız da tamamlanacak” diye konuştu.


38 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page