top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

AJet nihayet meclis gündeminde

AJet nihayet meclis gündeminde: Yüksek gıda fiyatları, kırık koltuklar, 10 saate varan rötarlarıyla yolcuları bezdiren AJet’e tepkiler dinmiyor.

Türk Hava Yolları (THY) tarafından Anadolu Jet’in yerine kurulan ve rötarları nedeniyle eleştirilen, bazı uçaklarda koltuklarının da kırık olduğu ortaya çıkan AJet, İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta tarafından Meclis gündemine de getirildi.

 

Her şeyi Euro üzerinden satan, yurt dışı seferlerinde ızgara köfte ya da pilicin 525, bir bardak çay veya kahvenin 140 lira, sandviç ve kolanın 350 liradan satıldığı firma hakkında İYİ Parti Samsun Milletvekili Usta TBMM’ye soru önergesi verdi.

 

AJET’İN ZULMÜNE NE ZAMAN MÜDAHALE EDİLECEK?

Usta “Uçuşların neredeyse tamamında 2 ile 10 saat arası rötar yaşanıyor. İptaller oluyor. Vatandaşlar havalimanlarında sinir krizi geçiriyor. AJet’in zulmüne ne zaman müdahale edilecek?” diye sordu.  


Şamil Tayyar da tepki gösterdi

Düşük maliyetli olması nedeniyle tercih edilen ama aksaklıklarla eleştirilen AJet’e AKP’li Şamil Tayyar da tepki gösterdi.

Tayyar “Eskiden zenginler, ağalar, beyler binerdi uçağa. AKP döneminde uçaklar geniş kitlelere ulaştı. Bu gelişme AKP’lilerin gururla anlattığı başarı öyküsüydü. Ya şimdi? Önce bilet fiyatları çıldırdı, sonra rötarlar. Hele AJet tam bir facia. Bunu hak etmiyoruz” dedi.


 

 

21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page