top of page
  • turizmisletmeyatir

Air Samarkand, İstanbul uçuşlarına başlıyor

Özbekistan merkezli havayolu firması Air Samarkand, 21 Mart itibariyle Semerkant – İstanbul tarifeli uçuşlarına başlıyor. İlk aşamada Semerkant Havalimanı (SKD) – İstanbul Havalimanı (IST) tarifeli uçuşları Pazartesi ve Perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün gerçekleştirilecek. Uçuşlar yaklaşık 5 saat sürecek.

 

Semerkant Havalimanı (SKD) – İstanbul Havalimanı (IST) uçuşları kapsamında Semerkant’tan sabah 08:00’de kalkan uçaklar, İstanbul’a 11.10’da varacak.

 

Dönüş seferleri ise İstanbul’dan 12.30’da kalkacak ve Semerkant’a akşam 19.00’da varacak (kalkış ve iniş saatlerinin tümü yerel saatle belirtilmiştir).

 

Air Samarkand, uçuşlarını Airbus A321neo uçağıyla gerçekleştirecek.

 

Üst düzey görev değişikliği

 

Diğer yandan Air Samarkand’ın üst yönetiminde de değişiklik yaşandı. Anton Khodiayan’ın yerine Zafar Butaev, Air Samakand’a yeni CEO olarak atandı. Anton Khodiayan, Air Samarkand bünyesinde danışman olarak çalışmalar yürütecek.

 

Air Samarkand’ın filosunda Airbus A330, Airbus A321 ve Airbus A321neo olmak üzere 3 uçak bulunuyor. Air Samarkand, 2024 yılında Türkiye’nin yanı sıra Çin, Malezya, Endonezya, Güney Kore ve BAE başta olmak üzere diğer Asya ve Avrupa ülkelerine de uçuşlar düzenlemeyi planlıyor.


13 görüntüleme0 yorum

Comments


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page