top of page
  • turizmisletmeyatir

Air Astana büyüme hedeflerini yükseltti

Kazakistan merkezli havayolu grubu Air Astana halka arzın ardından gelişen büyüme hedefleri doğrultusunda, filosunu genişleteceğini duyurdu.


Kazakistan merkezli havayolu firması Air Astana, Şubat ayında halka arz sonrasında 370 milyon dolar gelir elde etmesiyle büyüme planını genişleterek, kapasite artışına gidecek.

 

Air Astana, 49 uçaktan oluşan filosuna 7 yeni uçak daha eklemeyi planlıyor.

 

Büyüme planı Air Astana, grubun düşük maliyetli havayolu firması FlyArystan ve uluslararası rotalardaki uçuşlarıyla hayata geçirilecek.

 

2023 yılı mali sonuçları açıklanırken; “Air Astana Group’un iç pazarı olan Orta Asya ve Kafkasların, mega pazarlar olarak adlandırılan Çin ve Hindistan’ın yanı sıra “life style” olarak tanımlanan Asya, Körfez ülkeleri, Türkiye ve Avrupa destinasyonlarının havayolu grubunun büyümesi için geniş imkanlar sunduğuna” dikkat çekilmişti.


Air Astana CEO’su Peter Foster yaşanan son gelişmelere ve havayolu grubunun büyüme planlarına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

FİLOSUNDAKİ UÇAK SAYISI 56’YA ÇIKACAK

“Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiğimiz başarılı halka arzın ardından halka açık bir şirket olarak ilk sonuçlarımızı açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Air Astana, rekor yolcu sayısı ve artan kapasiteyle 2023 yılında güçlü bir büyüme dönemini daha geride bırakmıştı. Tüm pazarlarımız iyi performans göstermeye devam ediyor. 2023 yılında filomuza 6 yeni uçağın eklenmesiyle 49 uçaktan oluşan genç, modern ve yakıt tasarrufu sağlayan filomuz büyüme planlarımızı destekliyor. Filomuzdaki uçak sayısı ilk etapta 50’ye, 2024 yılı sonunda ise en az 56 uçağa çıkacak.”

 

5 görüntüleme0 yorum

Kommentare


DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
2-navitas-min (1).gif
bottom of page