top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

Afrika Turizm Forumu 20 Mayıs’ta

GMT Fuarcılık tarafından tasarlanan Afrika Turizm Forumu, 20-21 Mayıs 2024 tarihleri arasında Sharm El Sheikh Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.


Rixos Hotels Mısır, konaklama sponsorluğunda gerçekleşecek olan Afrika Turizm Forumu’nun açılışı, Mısır Başbakanı Mustafa Madbuli'nin katılımı ile yapılacak. Mısır, Gana, Kenya, Madagaskar, Tanzanya, Uganda yatırım bakanlıkları; Mısır, Komorlar, Zanzibar, Tanzanya, Zambiya, Mozambik, Fildişi Sahili turizm bakanlıkları; Afrika ülkeleri büyükelçileri ve yaklaşık 30 ülkeden 2000 davetli turizm profesyoneli, seyahat acenteleri ve turizm otoriteleri organizasyonda bir araya gelecek.

 

Foruma; Rusya, Türkiye, Almanya, Polonya, Romanya, Azerbaycan, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan, Türkmenistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Abudabi, Katar, Kuveyt, İran, Lübnan, Umman, Mısır, Fas, Tunus, Cezayir ve Afrika ülkelerinden turizm profesyonelleri davet edildi.

 

Afrika Turizm Forumu, Türkiye ve Afrika ülkeleri sektör profesyonellerini ve yatırımcılarını bir araya getirerek işbirliklerinin güçlenmesine, sektördeki gelişmelerin tartışılmasına, yatırım fırsatlarının değerlendirilmesine ve gelecek için stratejiler oluşturulmasına olanak sağlayacak.

 

Afrika Turizm Forumu, iki bölge arasındaki turist hareketliliğinin yanı sıra ihracat potansiyeline de katkı sağlayacak adımların atılmasına olanak tanıyacak.

 

 “Afrika Turizm Forumu fırsat üretecek bir başlangıç”

GMT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral, tüm projelerinde turizm sektörü için katma değer üretmeyi hedeflediklerini belirterek şu açıklamayı yaptı:

 

“Afrika Turizm Forumu’nda amacımız, Antalya Turizm Fuarı’nda olduğu gibi turizm sektörünün bileşenleri, turizm profesyonelleri, yatırımcıları ve dinamikleri için katma değer üretmek, yeni bakış açıları yaratılmasına zemin hazırlamak, ATF iş ve bilgi platformunu en verimli şekilde herkesin paylaşımına sunmaktır.

 

ATF inovasyonumuz ile turizm sektörü ve paydaşları  için çok verimli bir platform yarattık. Aynısını Afrika kıtasında bölge ve dünya turizm paydaşları için yapabileceğimize inanıyoruz. Afrika Turizm Forumu bu sene 20-21 Mayıs tarihindeki başlangıcın ardından her yıl, mayıs ayının sonunda Afrika Turizm Fuarı olarak kapılarını açacak. Afrika Turizm Forumu bu inovatif girişimin başlangıcı olacak. Turizm profesyonellerini bu yeni başlangıçta, bu tarihi ana imza atmaya ve katılmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Afrika Turizm Forumu konaklama sponsoru olan Rixos Hotels Egypt CEO’su Erkan Yıldırım da Afrika Turizm Forumu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım; “Rixos  Mısır  Otelleri olarak bugüne kadar bölge için ilkleri gerçekleştirdik ve Mısır turizminin her geçen yıl gelişmesine birçok farklı alanda öncülük ettiğimiz için mutluluk duyuyoruz. Üzerinde titizlikle çalıştığımız, bu yıl ilk defa gerçekleşecek olan Afrika Turizm Forumu Egypt için hazır olduğumuzu belirtmek isterim. 20-21 Mayıs 2024 tarihlerinde ev sahipliğini yapacağımız etkinlikte,  30 ülkeden 2000’e yakın katılımcıyı ağırlayacağız. Katılımcılarımız turizm sektörünün lider paydaşları, yatırımcılar ve turizm profesyonelleri olacak. Bu forum aynı zamanda 2025 yılı Mayıs ayında gerçekleşecek Afrika Turizm Fuarı’nın da lansmanı niteliğinde. Bu önemli etkinlik ile Rixos  Mısır  Otelleri olarak hem Mısır hem de Afrika turizmine değer katarak tarihi bir buluşma gerçekleştireceğiz’’ ifadesini kullandı.

12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page