top of page

DESTEKLEYENLER

gaia banner (1).gif
  • turizmisletmeyatir

5 yıldızlı otelin ÇED süreci tamam… İnşaat 24 ayda bitirilecek

İş Bankası Marmaris İçmeler de, turizm amaçlı 5 yıldızlı otel yapacak. Otel için gereken ÇED onayı çıktı. Nisan ayında inşaatına başlanacak otelin bir bölümü ise, banka personeli için eğitim ve dinlenme tesisi olarak değerlendirilecek. Proje 844 Milyon Lira'ya mâl olacak.


Erdem Mühendislik Danışmanlık Hizmetleri tarafından hayata geçirilecek otel projesinde 199 oda ve 658 yatak kapasitesi bulunuyor. ÇED Süreci tamamlanan proje alanında tespit edilen yaban hayatı ve Flora ve fauna’nın korunması içinde gerekli tedbirlerin alındı.

 

İnşaat çalışmasına nisan ayında başlanması planlanıyor. Otel için 2023 yılında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na başvuru yapılmış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başlamıştı. Bakanlığın ÇED Gerekli değildir izni verdiği proje için ÇED süreci sona erdi.

 

PROJENİN MALİYETİ 844 MİLYON

 

İş Bankası tarafından Marmaris’te hayata geçilecek projenin toplam maliyeti 844 Milyon 918 Bin TL olarak belirlendi. Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre, inşaat çalışmalarının Bu yıl 30 Nisan-31 Ekim tarihleri dışında inşaat sezonu içerisinde yapılarak projenin 24 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

 

5 yıldızlı otel olarak planlanan tesisin eğitim ve dinlenme amaçlı bloklardan oluşacağı öğrenildi. Yapılması planlanan tesis alanı daha önceden Maliye kampı olarak faaliyet gösteriyordu.

 

Arazideki kamp 2023 yılında tamamen tahliye edilerek yıkılmış ve arazi boşaltılmıştı Planlanan proje ile ilgili olarak İmar planına göre hazırlanacak olan mimari projeler Marmaris Belediye başkanlığına sunularak gerekli yapı ruhsatı ve inşaat izinlerinin alındı.

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


mhiformbanner-280x500.jpg

DESTEKLEYENLER

3-destekleyenler---422.jpg
bottom of page